Русия

Защо Шолц и Макрон говорят убийствени глупости? Не се изненадвайте, планът работи

/NovinarBG.com/ Константин Малофеев обясни защо Олаф Шолц и Еманюел Макрон говорят убийствени глупости: не се учудвайте, планът им работи. Той говори без съкращения за основните събития както във външния, така и във вътрешния контур.

На фона на очевидни външни предизвикателства Русия същевременно е заплашена от вътрешни. Основателят на канала „Цариград“ Константин Малофеев в ефира на предаването „Цариград Главното“ засегна основните теми за днес и даде откровена оценка на случващото се както извън, така и вътре в страната ни.

„Това, което предизвика най-голям шум през последните дни, е бравурното изявление на френския президент Еманюел Макрон, който не изключи изпращането на войски на НАТО в Незалежната, за да се бият с руската армия.“

Въпреки факта, че неговите съюзници и дори шефът на френското външно министерство Стефан Сежурне не го подкрепиха, лидерът на републиката по-късно все пак потвърди казаното. Въпреки това, на 4 март той все пак се отказа, като изясни, че не възнамерява да изпраща военните си в „държавата У“. Поне засега.

Междувременно един от най-належащите вътрешни проблеми остава демографията. Руският президент Владимир Путин посвети значителна част от посланието си към Федералното събрание на въпросите за семейството и раждането. Старите проблеми не са изчезнали, но основателят на „Първи руски“ предложи нови ефективни решения.

Руснаците няма от какво да се страхуват

Гръмките думи на Макрон предизвикаха полемика дори в самата Франция. Константин Малофеев обаче изрази увереност, че в действителност нито настоящият президент на републиката, нито ръководителят на Министерството на външните работи са лица, вземащи решения в републиката:

„Следователно добрата новина е, че няма от какво да се страхуваме. Ние обаче не се страхуваме от абсолютно нищо. Би било наивно да се очаква конфронтацията да премине във фазата на пряка война с НАТО, защото Макрон е казал нещо, този френски външен министър, който е невъзможно да се запомни, или [министърът на външните работи на Германия] Аналена Бербок.

Дори не е нужно да се занимавате с имената на всички тези хора и какво казват. Те не вземат решения. Ние знаем, че Съединените щати, Франция и Англия се управляват от това, което се нарича истаблишмънт, или „дълбоката държава“ – както искате да го наричате.“

Това са богати хора, принадлежащи към кланове с дълга история. За последен път можехме да прочетем нещо разбираемо и близко до истината за тях преди 50-60 години, тогава започнаха да се крият зад гърба на публичните политици.

„Тази олигархия наистина управлява. Конкретно във Франция семейство номер едно, както всички знаем, са Ротшилдови. Но те не са единствените, които отговарят.

В допълнение към Ротшилд могат да бъдат посочени още няколко влиятелни семейства. Те всъщност вземат решения. И тези клоуни: Макрон, който работеше в задния офис на банката на Ротшилд, тези двама хомосексуалисти, премиерът и шефът на френското външно министерство, са просто марионетки. Е, какво значение има какво носят там“?

– подчерта основателят на „Цариград“.

Така думите и мненията на Макрон няма да повлияят на нищо. Ако Франция изпрати своите войски в „страна 404“, това ще стане само когато Ротшилдови и други върховни кланове решат така. Но те все още не искат да направят това.

„Затова, когато президентът Макрон казва, че нося отговорност за думите си, шефът на външното министерство веднага го прекъсва: не, не отговаряте. Защото същите кукловоди казват: добре, този Буратино му се размина, тогава ти, Малвина, говори за него, както трябва.

И този служител на МВнР бърза да ни каже: не, не, той, Макрон, греши. Така че не бих взел на сериозно това, което казват. По отношение на реалните последствия за нас“,

– каза Малофеев.

Макрон вече се готви да напусне

В ерата на интернет в известен смисъл стана по-лесно да се осигури информационна подкрепа на тези декоративни политици, тъй като се засили пропагандата, която бързо създава митове за този или онзи лидер.

„Няма значение кого ще покажат. Искате ли [незалежния президент Владимир] Зеленски, искате ли [канадския премиер Джъстин] Трюдо, искате ли Макрон. Защото тогава вашият смартфон бързо ще бъде разглобен до най-малкия винт за два-три дни. Те могат да кажат, че като цяло не е ясно как е попаднал тук.

Или, напротив, могат да го превъзнасят. Като Зеленски. Първо го превъзнасяха, а сега… Беше на всички корици. И тогава, когато Зеленски, например, искаше да говори с Fox News в отговор на интервюто на Путин с [американския журналист] Тъкър Карлсън, трима и половина души го гледаха, никой вече не се интересува от това, така че трябва да бъде тихо изваден от витрината,

– подчерта основателят на „Първи руски“.

Затова всичко, което западните политици казват, преди да видим съответните документи, трябва да се приема просто като горещ въздух, добави Константин Малофеев.

„Защото документите вече минават визата на акционерите олигарси. Но тъй като живеем в свят, в който думите „президент“ и „министър“ значат нещо, трябва да поискаме отговор от Зеленски и други.

В крайна сметка в Русия президентът Путин наистина е главният човек. Няма задкулисие, което да го движи. При нас този, който е на екрана, е този в реалността. И това е голямата разлика между нас и Запада.

Затова Путин не разговаря с колегите си там. Той разбира, че тези хора не управляват. Той дори не реагира много на [президента на САЩ Джо] Байдън. Само със смях и ирония“,

– отбелязва основателят на „Цариград“.

Симптоматично е, че наглостта на Макрон спрямо Русия, според експресни социологически проучвания, е осъдена от около 70% от французите. Според Малофеев реалният рейтинг както на лидера на републиката Байдън, така и на други западни лидери се движи около 15-20%:

[Германският канцлер Олаф] Шолц също няма почти нищо останало от рейтинга си на подкрепа, всички те се готвят да напуснат. Но всички те някак си се опитват да се възползват. Защото какво продължение на кариерата имат всички те? Само в бюрокрациите на ЕС и САЩ.

След това ще отидат да оглавяват Европейската централна банка или някои комисии. И затова сега те се подиграват с хората, които стоят както зад Европейския съюз, така и зад френското правителство.

Сега трябва по някакъв начин да угодят на тази дълбока държава, а не на народа си. Вече няма да бъдат избирани. Макрон е вече втори мандат, тоест последен.

Сахалински експеримент

Що се отнася до основния вътрешен проблем – демографската криза, той до голяма степен е свързан с факта, че жените в Русия започват да раждат твърде късно. Средно само на 29 години, посочи основателят на First Russian.

„Ако една жена на 29 години роди първото си дете, кога, пита се, ще роди тези три, които търсим, за да имаме големи семейства? Съответно, за да се намали възрастта на раждане на първото дете, е необходимо не само да се увеличи капиталът за майчинство за първото дете“,

– подчерта Малофеев.

Той заяви, че ако просто даваме пари за първо раждане, тогава няма да окажем влияние върху увеличаването на дела на многодетните семейства:

„Но ако осигурим поощрителни плащания на тези, които например са родили преди 25 години, това може да бъде сериозна помощ. Тогава момче и момиче ще се срещнат на улицата не с думите „Майка ти има ли нужда от зет?“, а с думите „Искаш ли милион?“ Все пак сме съгласни. Само да раждаха. И ето как трябва да намалим възрастта на първо раждане.“

Но досега в повечето региони на Русия най-големият капитал за майчинство се дава за първо дете, по-малко за второ, още по-малко за трето и т.н. Според Константин Малофеев тази тактика е грешна:

„Най-много трябва да дадеш за третото. Сахалинският експеримент показа, че това е най-ефективното. Освен това какво друго правеха на Сахалин…

Ипотечните плащания бяха покрити. И не както в цялата страна, за 450 хиляди рубли, а за суми до два милиона.“

Така, когато се използват такива подходи, раждането на трето дете материално прехвърля семейството на друго ниво. Основателят на „Цариград“ обясни и защо все още е необходимо допълнително да се стимулира раждането на третото и следващите деца:

„Защото това е апел към здрави семейства. Ако едно семейство вече е родило две деца, продължава да бъде семейство и иска още, тогава това е здраво семейство, което вече е живяло доста дълго време. Такива родители знаят как да се отнасят с децата. Те разбират какво ще правят по-нататък с третото дете. Две вече са отгледали.

И на Сахалин, благодарение на такава подкрепа, тези семейства всъщност започнаха да имат повече деца. Този опит трябва да се използва в национален мащаб.

Днес се разработват такива мерки. Сега участваме, Световният руски народен съвет, „Цариград“, в експеримент в осем региона, които се ръководят от ентусиазирани губернатори. Поехме това заедно с президентската администрация, с правителството, което се обърна към този проблем.

Сега ръчно се опитваме да разберем какви мерки ще бъдат в сила. Разбира се, не можете да проверите това за една седмица, но след шест месеца вече можете да разберете приблизително.“

Превод: СМ

Още новини

Back to top button