ОБЩЕСТВОУ Нас

Барселона се върна към победите

кадър: Макс спорт

Барселона се опита да остави зад гърба си тежката изминала седмица и постигна убедителна победа с 3:0 срещу Виляреал „Камп Ноу“. Трите попадения паднаха в рамките на седем минути през първото полувреме. Роберт Левандовски откри в 31-ата минута, а след това се разписа още веднъж, а Ансу Фати завърши тройния удар.

Левандовски вече има 11 гола в Ла Лига и общо 16 попадения от началото на сезона.

Каталунците записаха осма победа от първите си 10 мача за сезона в Ла Лига. След загубата от Реал Мадрид преди няколко дни те изостават на три точки от големия си съперник.

Каталунците опитаха да стартират агресивно и още във втората минута удар на Ансу Фати мина покрай дясната греда на Рули. Гостите обаче не позволиха да бъдат подложени на натиск и органичаваха действията на съперника. Барса успя да организира няколко по-опасни атаки, но те завършиха с точен удар. В 22-ата минута бърза атака на Виляреал завърши с удар на Данжума покрай вратата.

В първия половин час в играта на домакините липсваха идеи, а в атаките нямаше острота. Миг на вдъхновение обаче доведе до гол. Маркос Алонсо изведе отлично Жорди Алба отляво, а той веднага насочи топката към Левандовски. Полякът великолепно се завъртя, с което прати двама защитници на земята, и след това прати топката в мрежата. Той не спря до тук и четири минути по-късно отбеляза втори гол. Левандовски получи топката след отлична работа на Гави, освободи си място за изстрел и красиво насочи топката към долния ляв ъгъл на Рули.

Гостите тотално се разпаднаха в рамките на седем минути, тъй като много бързо допуснаха и трето попадение. След отлична комбинация, минала през Де Йонг, Левандовски и Гави топката стигна до Феран Торес, който се разходи между няколко защитници в наказателното поле и пусна към Ансу Фати. Младият нападател първо не успя да завърши, но при добавката прати топката в мрежата с удар с пета, предава Спортал.

След почивката Барса контролираше събитията на терена, владееше топката в големи периоди и спокойно изчакваше да се открият пролуки в защитата на Виляреал, а те се намираха. Грешка на вратаря Рули можеше да доведе до нов гол във вратата му, но Фати стреля от малък ъгъл.