СВЯТ

Бразилия загуби от Камерун, но продължава напред

кадър: БНТ

Камерун стигна до знаменита победа над Бразилия. Африканците спечелиха с 1:0, след като Винсънт Абубакар се разписа в 92-ата минута. Успехът обаче не помогна на тима на Ригоберт Сонг да продължи напред. „Кариоките“ си бяха гарантирали класиране напред още преди срещата, а днешното равенство им подсигури първото място в група „G“.

Те ще се изправят срещу Южна Корея на осминафиналите.

Тите даде почивка на много от основните си играчи и бе направил девет промени в състава. Въпреки това бразилците доминираха през целия двубой и създадоха достатъчно положения, но не стигнаха до гол. Вратарят на африканците Девид Епаси направи няколко отлични спасявания, като най-големи затруднения имаше след удари на Габриел Мартинели.

Осигурили си място в следващата фаза, бразилците играеха с настроение от самото начало. Играчите, които получиха шанс за изява, искаха да покажат какво могат и „кариоките“ доминираха. Постепенно започнаха и положенията пред вратата на Камерун. Първата добра възможност се откри пред Мартинели. Негов удар с глава бе отлично отразен от Епаси.