ОБЩЕСТВОУ Нас

Франция е първият осминафиналист на световното след два гола на Килиан Мбапе

Кадър: БНТ

Франция е първият осминафиналист на световното първенство по футбол. Преди минути „петлите“ биха с 2:1 Дания и с пълен актив от шест точки си осигуриха място на елиминациите още след първите два изиграни мача. В големия герой за тима се превърна Килиан Мбапе, който вкара и двата гола, и вече е с общо три на Мондиала.

Той даде аванс на „петлите“ в 61-ата минута след великолепна комбинация с Тео Ернандес.

Датчаните бързо възстановиха равенството – седем минути след гола на Мбапе Андреас Кристенсен с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Юго Лорис след ъглов удар. Звездата на символичните домакини се оказа големият герой в 86-ата минута, след като с тяло засече елегантно центриране на Антоан Гризман в мрежата на Шмайхел.

В последния кръг от групите „петлите“ срещат Тунис, а датчаните – Австралия. И двете срещи са на 30 ноември от 17:00 ч. българско време.