ПОЛЕЗНИ

Внимавайте! Тези 4 модела на поведение са причина за 90 % от всички разводи

Ако искате бракът ви да продължи, отървете се от тези четири модела на поведение възможно най-скоро. Въпреки че връзките са различни, има някои неща, които трябва да забележите, преди да е станало твърде късно.

Във всеки брак има определени модели на  поведение, което може да го съсипе и трябва да се избягват на всяка цена.

Advertisement

Всичко това са заучени модели, така че можете да изберете нови и подобрени навици, които ще укрепят връзката ви, вместо да я разрушат.

Тези четири модели на поведение трябва да се избягват, тъй като неминуемо водят до развод.

  1. Обвинение

Казано по-просто, един от абсолютните убийци на брака е склонността да прехвърляте вината върху партньора си – особено когато не знаете всички факти.

Вместо да казвате – пак си превишил бюджета – по-добре попитайте дали партньорът ви е купил нещо, което е забравил да спомене.

Ако искате да имате качествена, любяща връзка, научете се да поставяте съпруга си на първо място и винаги приемайте най-доброто, а не най-лошото.

Когато се отнасяте към другите справедливо и с уважение, дори и да грешат от време на време, това ги кара да искат да бъдат още по-добри и да живеят според вашата вяра.

Често хората оправдават вашите очаквания с течение на времето – проверете дали са добри и вижте дали това е проблемът.

  1. Ескалация

Човешките емоции под натиск са склонни да правят едно от двете неща: или се повишават, или намаляват. По този начин този навик е донякъде тясно свързан с поведението, основано на обвиняване.

Някой, чието несъгласие има тенденция да ескалира, е по-заинтересован да отклони темата, да защити собствената си позиция и да прехвърли вината на другата страна.

Отговорът на въпроса – независимо дали искате да сте прави или да разрешите проблема – ще ви насочи към разбирането и след това разрешаването на проблема.

  1. Критикуване на партньора ви

Този навик, подобно на другите изброени, просто засилва динамиката на победа-загуба, която в крайна сметка завършва с едно последно поражение в 90 процента от времето. Когато искате да спечелите партньора си по време на спор, целта е да го дискредитирате или отслабите по някакъв начин.

Това често се прави чрез фокусиране върху негативни аспекти, предположения и пристрастия.

В краткосрочен план това може да бъде изключително ефективно и дори да унищожи самочувствието за известно време.

Бъдете внимателни обаче: в един момент вашият партньор няма да издържи повече и няма да има връщане назад.

Ключовото прозрение, което може да промени тази динамика завинаги, е фундаменталното признание, че като хора всички ние правим най-доброто, на което сме способни, с това, което имаме в момента.

Нормалните, емоционално здрави хора не се събуждат сутрин и си мислят, че само ще задоволят егоистичните си нужди и по този начин ще наранят и разстроят другите.

Това е до голяма степен определението за социопат и ако това звучи като вашия партньор, това ниво на дисфункция може да е твърде дълбоко вкоренено, за да се промени без професионална помощ и истинско желание за промяна.

  1. Отчуждение

Този навик означава постоянно отдръпване или отказ от опити за разрешаване на проблема. Понякога е по-пасивно-агресивен, като мълчаливото лечение. Друг път е по-явно – като затръшване на вратата и тръгване – което създава у партньора ви впечатлението за изоставеност.

Ако искате връзката ви да издържи изпитанието на времето, от вас зависи да я вкарате в посоката, в която искате да върви. Това означава решаване на проблеми и опит за задоволяване на нуждите на другия.

За да оцелеете в предизвикателствата, трябва да работите заедно като екип, за да създадете печеливши ситуации.

Ако видите себе си или връзката си в някой от тези сценарии, бъдете сигурни, че играете опасна, скъпа и много рискована игра.

Има причина тези токсични навици да доведат до развод в 90 процента от случаите в рамките на пет години. Освен това, тези навици могат да станат толкова дълбоко вкоренени, че често напускате една връзка и след това започвате цикъла отначало, пресъздавайки дисфункцията с нов партньор.

Още новини

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button