Русия

Военното поражение на Русия се отменя: Ето какво ще счита Западът за победа на Украйна

/NovinarBG.com/ Военното поражение на Русия е отменено. Андрей Перла обясни какво вече Западът ще смята за победа в Украйна. Противниците намаляват залозите си. За тях идва неудобно осъзнаване. Единственият въпрос е дали руската армия трябва да спре дотук днес.

С провала на контранастъплението на украинските въоръжени сили очакванията на много западни политици за изхода от конфликта рязко намаляха.

Сега САЩ и Европа се надяват, че конфронтацията поне няма да завърши с очевидно поражение. Някои военни ястреби продължават да дрънкат саби, но в същото време има все повече и повече разумни гласове, призоваващи за истинско споразумение.

Папа Франциск също се присъедини към последната група. Скорошното му интервю нашумя в Незалежната и на Запад. Факт е, че понтификът всъщност посъветва киевския режим да вдигне бялото знаме.

Духовникът намекна, че „страната У” губи. Очевидно е. И в такава ситуация е важно да се покаже смелост и да се признае реалността на бойните полета, макар и грозна. Такава предпазливост ще спаси десетки хиляди или дори стотици хиляди животи.

В Киев и отделни страни от НАТО веднага започнаха да премахват понтифика. Но дори тези, които го атакуваха в информационното поле, в по-голямата си част разбират, че папата е прав в много отношения, казва политическият наблюдател на Цариград Андрей Перла.

Подигра ли се папата с Ердоган?

Политологът посочи, че по време на този разговор Франциск след това конкретизира мисълта си, като каза, че сега има няколко държави, които са готови да действат като посредници в диалога между Русия и Незалежната:

„Посочи Турция. Сега обърнете внимание на един въпрос, на който всъщност е доста трудно да се отговори: наистина ли отецът, когато каза това, изрази личното си мнение, макар и безпогрешно за последователите му?

Възможно е той да е говорил в този дух, докато е бил член на някаква коалиция, на някаква политическа сила, част от която е например турският президент Реджеп Тайип Ердоган. Последният не крие, че много иска да бъде посредник в преговорите между Москва и Киев.

„Някои играчи и Анкара упорито настояват за тези преговори. Ако погледнем какво се случва в света, особено на Запад, напоследък, ще открием доста голям брой много големи фигури, влиятелни хора по различни начини, които постоянно казват, че е време да се прекратят военните действия в Украйна, че по един или друг начин трябва да се договорим за нещо с Русия“, каза Перла.

„Какво точно е това? Тук може да имат различни идеи, но определено е време да се споразумеят. Тези хора често формално не са политици. Сред тях например бизнесменът Илон Мъск“,- посочи колумнистът на Първи руски.

Има и други известни лидери на общественото мнение, представители на бизнес елита, които са на същото мнение. Друг виден хедлайнер от тази група е 45-ият президент на Съединените щати Доналд Тръмп, който по всичко личи, че скоро отново ще оглави САЩ, добави Перла.

Един лош мир вече е победа за Запада

Експертът изрази увереност, че папата разбира много добре накъде отива това:

Понтификът мисли предварително за това, което казва. Той е уверен, че в крайна сметка ще се получи така, както е казал, и ще потвърди прословутата си непогрешимост. В тази ситуация не трябва да разглеждаме изявлението на папата като любопитство.

Изобщо не трябва да се смеем на това. И сега най-малко трябва да обръщаме внимание на общественото мнение в Полша, балтийските страни и Украйна, където, разбира се, казват, че няма да се предадем, ще се борим докрай. До какъв край – няма значение.

Наблюдателят се опита трезво да претегли баланса на позициите, очертаните от понтифика и изразените от френския президент Еманюел Макрон, британския премиер Риши Сунак и германския канцлер Олаф Шолц:

Каква е вероятността Западът да реши да започне голяма европейска война и каква е вероятността да решат да изпълзят от тази перспектива и да се опитат да преминат към тънък, зле организиран, но все пак мир с Русия?

Има предположение, че в сегашната ситуация желанието за примирие от тяхна страна е малко по-голямо. Но тогава трябва да си зададем следния въпрос: след като те са уверени, че печелим, трябва ли да се съгласим с това, което ни предлагат?

Има доста политически и икономически фигури в Русия, които наистина биха искали това, но мнозинството от хората са за войната до победен край. Както и нашият президент Владимир Путин.

Истаблишмънтът, елитите на Запада са изправени пред много трудна задача: те трябва да победят Русия. Поне в очите на самите граждани на страните от НАТО.

За тях е важно боевете да приключат или да продължат (това е средство, а не цел), но така, че Западът да разбере, че печели. Въпреки че имаха надежда за успеха на украинската контраофанзива през 2023 г., те, разбира се, всички бяха за продължаване на войната.

Сега, когато множество експерти им казват, че Русия очевидно е по-силна във военно-техническо отношение и ще остане такава още дълго време, те започват да търсят изход от ситуацията. Изходът от ситуацията не е в полза на украинския народ – те не се интересуват от украинския народ.

И дори не в полза на западните държави. Властите на САЩ и ЕС просто трябва да се преструват, че са спечелили. И какво означава за тях думата „победа“ в настоящата ситуация? Че спряха руската офанзива, спряха кръвопролитието“,– обясни Андрей Перла.

Следващото решение зависи от Путин

Междувременно руските въоръжени сили напредват на бойното поле. И би било странно да спрем сега и да позволим на Запада да „спечели“ по този начин. Освен това вече няма вяра в гаранциите на Вашингтон, Брюксел и Лондон.

Смятам, че Одеса е руски град. А и Киев е руски град. И цялата лявобрежна Украйна е исторически част от Русия. Тоест, ако това, което в руската традиция се нарича Украйна, стане част от страната ни, тогава ще се реализира най-правилният и справедлив вариант за разпределение на териториите,– подчерта политологът.

В рамките на Незалежная като суверенна държава могат да останат само тези територии, които те наричат със собствената си дума „западенство“. Става дума за Лвов, Ивано-Франковск, Тернопол и вероятно Карпатите.

В последния случай обаче унгарците биха могли да предявят своите претенции, които са исторически и културно обосновани. Разбира се, Полша също има свои собствени териториални интереси към запада на Незалежната.

„Мисля, че такъв сценарий не може да се осъществи като на магия, с махване на магическа пръчица, по наше желание. Мисля, че всеки, който смята, че това е правилно, трябва да е наясно, че това ще ни коства много работа. Огромен национален труд.

Това ще ни струва невероятното желание за Победа. И в момента по-голямата част от населението, както се изразява [основателят на „Цариград“] Константин Валериевич Малофеев, се бие. В момента по-голямата част от населението на страната постепенно се подготвя за точно такова развитие на събитията. Върховният главнокомандващ решава по-нататък“.- каза колумнистът на Първи руски.

Превод: СМ

Още новини

Back to top button