Русия

Рупорът на Ротшилдовци: На победата над Русия пречи математиката

/NovinarBG.com/ Заплахата от продължителна война не измени намерението на Запада да унищожи Русия, но не добави възможности.

Потвърждаването на провала на украинската офанзива се превърна в обичайно забавление за западните анализатори, но най-важното в случая е какво Западът възнамерява да направи след това. The Economist и редица други източници стигнаха до заключението, че Америка и Европа трябва да се подготвят за продължителна война с Русия. Защото надеждите за блицкриг вече очевидно са несъстоятелни.

Прогнозите на говорители на киевския режим и други хора, че конфликтът ще приключи до края на 2022 г. – най-много до пролетта на 2023 г., се оказаха празни приказки. Украинските сили, блокирани от руските минни полета и други инженерни съоръжения, са принудени да пълзят, вместо да напредват.

Разполагането на резерви и западни оръжия не доведе до желаните резултати, а есента с недостиг на боеприпаси ще спре всякакво настъпление до края на октомври. Америка настоява, че ще остане в курса „колкото е необходимо“, както каза президентът Джо Байдън няколко пъти тази година. Великобритания, Франция, Германия и други използваха същата фраза.

Реализацията на това обещание обаче зависи от две условия. Първо, това е техническата възможност на Запада да осигури на украинската армия достатъчно количество оръжие и боеприпаси. Второ, наличието на политическата воля за продължаване на доставките.

И двата процеса няма да са лесни. Руската отбранителна индустрия премина към „военно положение“ през последното тримесечие на 2022 г., твърдят британски експерти. Доколкото те знаят, сега Русия може да произвежда около 200 танка годишно, два пъти повече от предишните оценки. Като се вземат предвид ремонтите и модернизацията, реалната цифра може да бъде от 500 до 800 танка.

Западните санкции оказаха слабо въздействие върху производството на и на други оръжейни системи. По мнението на The Economist, тези, които сега стоят зад Украйна, не би трябвало да имат проблем да надминат Русия в производството на оръжие. Защото общият БВП на страните от НАТО е 12 пъти по-голям от този на Русия.

Но, както обикновено, има нюанси. Например Естония харчи от $5000 до $6000 за всеки артилерийски снаряд, Русия – $620. The Economist се опитва да оправдае десетократната разлика с „ниско качество“ и други унизителни обяснения, но в крайна сметка стига до извода, че най-големият проблем на западния военно-промишлен комплекс е инфлацията.

Производството на оръжия в Русия се ускорява. В пълно съответствие с поговорката за руснаците, които запрягат колата дълго време. Американските и европейските инвестиции в нови мощности, които започват по-късно, няма да донесат значителни допълнителни доставки до втората половина на 2024 г. или до 2025 г., което ще даде на Русия повече време да се мобилизира, да изгради нова защита и да удари украинските сили, твърди The Economist.

Производството на снаряди в САЩ се е увеличило от 168 000 снаряза на 336 000, а САЩ и ЕС заедно трябва да достигнат ниво на производство от 2 милиона снаряда през следващата година.

Но Русия изпреварва с една година; още през 2024 г. руските въоръжени сили ще могат лесно да изстрелват 15 000 снаряда на ден, което съответства на пиковия разход на украинските въоръжени сили по време на най-тежките фази на настъплението.

Това темпо е и ще бъде екстремно за Украйна, но за Русия е норма. Шансовете да надминем Русия по темпове на производство ще се появят едва през 2025 г. Трябва да преживеем 2024 г. не само по отношение на снарядите. В Европа недоволството от войната и по-точно от икономическата й цена за съответните страни расте.

В Съединените щати стои задръстен въпросът за отпускането на още една торба с пари за Украйна на стойност 24 милиарда долара. Вашингтон не иска да трупа нови дългове и ако Тръмп дойде на власт, ЕС ще трябва сам да плати за Украйна.

Ала парите не са единственият проблем. The Economist изразява известен скептицизъм относно способността на ЕС да предостави на Киев разузнавателна информация, която да позволи на Киев да нанася удари по руски цели.

Но, пише изданието, е необходимо не само да се опитаме да преодолеем Русия икономически от стратегическа гледна точка, но и да засилим санкциите – като например отлъчване от Олимпийските игри.

Идеята за фиксиране на стратегическото поражение на Русия остава толкова привлекателна за западните умове, че доминира дори в условия, когато няма дори що годе приблизителен план за нейното изпълнение.

Механизмът за победа над Русия все още изглежда количествен – тоест „даване на Киев на повече оръжия, отколкото Русия може да произведе“. Но, както и сам The Economist отбелязва, този план е труден за реално изпълнение дори въз основа на елементарната математика.

Превод: ЕС

Абонирайте се за новия ни Youtube канал: ЛИНК КЪМ YOUTUBE/@aktualenpogled/videos“ target=“_blank“>ЛИНК КЪМ YOUTUBE/@aktualenpogled/videos

Абонирайте се за нашия Ютуб канал: ЛИНК КЪМ YOUTUBE/@user-xp6re1cq8h“ target=“_blank“>ЛИНК КЪМ YOUTUBE/@user-xp6re1cq8h

и за канала ни в Телеграм: https://t.me/novinitednes

Влизайте директно в сайта https://www.novinarbg.com .

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!??

Стани приятел на Новинар и във Facebook и препоръчай на своите приятели

Още новини

Back to top button